Farklı ve ilginç bilgiler bulabileceğiniz şaşırma etkisi yaratan içeriğimize hoş geldiniz. Okurken iyi eğlenceler dileriz.

Balıklarda Öksürür

Balıklarda Öksürür

Hayvanlar alemi zaten ilginçtir, fakat balıkların da öksürdüğünü biliyor muydunuz?

2. Uykusuzluk Problemi

Uykusuzluk Problemi

Eğer geceleri uykusuzluk problemi çekenlerdenseniz, yatmadan iki saat önce bulunduğunuz ortamı loş bir hale getirin. Bu vücudunuzun melatonin salgılamasını sağlar. Melatonin uyumanızı sağlayan hormondur.

3. Havuz

Havuz

Kalabalık bir havuza girdiğiniz zaman saatte yarım litre insan idrarını yutmuş olursunuz. 

4. Kuş Pislemesi

Kuş Pislemesi

Bir kuş kafanıza pislediğinde bu genellikle kakası değil idrarıdır. Kuşların çişi suda çözülmeyen ürik asit olduğundan insanlarınki gibi sıvı değil katıdır.

5. Tırnak

Tırnak

Kadınlar tırnaklarını, çanta ve ayakkabıdan daha çok sever. En hızlı uzayan tırnak orta parmakta bulunandır.

6. Fıstık

Fıstık

Fıstık dinamit yapımında kullanılır. Çünkü fıstıkta bulunan bir tür yapı nitro giliserin üretmektedir. Bu da dinamite patlama özelliği kazandırır. Dinamiti şıkıştırmak içinde odun talaşı kullanılır. Ayrıca portakalda napalm bombası yapımında kullanılmaktadır. Napalm bombosı Amerikalılar tarafından ilk Vietnam Savaşı'nda kullanılmıştır. Birçok Amerikan askeri bu bombalarla kendi hükümeti tarafından katledilmiştir.

7. Kalp Atışı

Kalp Atışı

Erkeklerin kalbi dakikada ortalama 70 kez, kadınların kalbi ise ortalama 78 kez atar.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları