İnsanlar, maddeleri rasyonalize etme kabiliyeti nedeniyle özel yaratıklardır. Zihinleri, bir kuralı izlediklerinde fikirleri daha kolay kabul eder. Eğer neler olup bittiğini bilmezlerse, onu bir gizem olarak görürler. efsane, akıllarını doldururken, bunlar gerçek açıklamalara sahip olabilir. İşte gizemli olarak gördüğümüz vakalar.

The Rain Boy

The Rain Boy

Donnie Decker 1983'te The Rain Boy olarak tanınmaya başlandı. Bir Dizi durumdaki tuhafdavranışıyla tanınmıştı. Birçok kez, farklı yerleri ziyarete gitti ve insanlar onu çalıştığı yerlerden çıkarmak zorunda kaldılar.  Arkasındaki sebep, Decker'in transa giriyormuşçasına garip davranışlarıydı ve o zamandan beri hava durumu olduğu yerde değişiyor ve istediği zaman yağmur yağmasını sağlayabiliyordu. Decker evini birkaç kez değiştirdikten sonra sırrını açıkladı. Donnie Decker, istediği zaman yağmur yağdırabildiğini iddia etti ve bunu kanıtladı.

Hutchison Etkisi

Hutchison Etkisi

Deneylerinde Nikola Tesla'nın adımlarını takip etmeye çalışırken John Hutchison'ın başından geçen garip olaydır. Hutchison, bir deney yaparken bazı olağan dışı olaylara tanık oldu. Bu olay ahşap ve metal gibi birkaç farklı malzemeyi kaynaştırma yeteneğinin olduğunu ve küçük boyutta birkaç nesnenin kaybolmasına neden olduğunu gördü. Şaşkınlıktan ötürü, Hutchison deneyi tekrarlamaya çalıştı ancak aynı sonucu alamadı. Hatta NASA ve Ordu Hutchison etkisini elde etmeye çalıştı ancak başarısız oldu.

 Jean Hilliard “The ice woman”

Jean Hilliard “The ice woman”

19 yaşındaki genç bir bayan olan Jean Hilliard'ın vücudu, bir sabah (minisooda) Minnesota'da da bulunan Lengby şehrinde donmuş olarak bulundu. Jean hastaneye götürüldü. Hastanede bacaklarını kesmeye karar verildikten iki saat sonra, şiddetli bir şekilde konvülsiyonlarla sarsıldı. Hemşireler, Jean'in iyileşmesini ve bilincini geri getirmek için müdahalede bulundular. Bu olaydan 49 gün sonra hastaneden ayrıldı ve ruhsal ya da fiziksel hiç bir problemi olmayan mükemmel bir vücudu vardı!

Rustproof Iron Pillar

Rustproof Iron Pillar

Demirin makinelerde, ev eşyaları ve binalarda ve çevremizdeki neredeyse her şeyde kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Ancak demir paslanmaya başladığında uzunca süre kullanılamaz. Peki bunun her zaman gerçekleşmediğini biliyor musunuz? Hindistan'da Delhi’de, bu ispatlanmış. Kurallara meydan okuyan ve pasını 1600 yıldan uzun süre yenen bir demir sütun bulunmakta.

Pereira aile evi

Pereira aile evi

Pereira ailesi, evlerinin duvarlarında Belmez'in yüzleri olarak bilinen yüzleri görüyordu. Neredeyse herkes orada aynı şeyi gördüğünü söylüyordu. Bununla birlikte, ev hakkındaki soruşturmalar 20 yıldan fazla sürdü. Bu görünen yüzler için hiçbir açıklama yapılamadı. Hem erkekler hem de kadınlar için duvarlarda görünen yüzler ve yüz ifadeleri her zaman değişiklik gösteriyordu ve uzun süre görünmüyorlardı. Soruşturmalar evin altında bir insan vücudunun bulunmasına yol açtı, vücut oradan kaldırıldı, ancak hiçbir şey çözülmedi.

Carroll A. Deering crew

Carroll A. Deering crew

Carroll A. Deering, Ocak 1921'de bulunan bir gemidir. Geminin mürettebatı ve geminin insanları için hazırlanan yiyecekler hiç kimse yokmuş gibi tamamen kayboldu. Soruşturmalarda, mürettebattan hiç kimsenin parmak izine bile rastlanamadı. Sadece geminin paranormal fenomenhaline gelen Bermuda Üçgeni bölgesinde olduğu ve gemide her şeyi korsanların çaldığı söylendi.

Black Helicopter

Black Helicopter

Tanımlanmayan uçan nesneler birçok insanın zihninde dolaşıyor. Ne olduğunu bilmedikleri birçok durumda ufo olduğu söyleniyor. Böyle bir olay 1994 yılında, bir genç çocuğun 45 dakika boyunca bazı adamların indiği siyah bir helikopter tarafından kovalandığını iddia etti. Hatta kendisine doğru silah doğrulttuklarını ve ardından gitmesine izin verdiğini söyledi. Bu siyah helikopterin görünümü bugüne kadar hala çözümlenmedi. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları