Yemeğinizi hiç zifiri karanlıkta aslanların eşliğinde ya da zürafalarla beraber yemek istediniz mi? İlginç yerlerde yemek yemek ya da farklı lezzetler denemek gibi meraklarınız varsa mutlaka kendinize uygun bir restoran bulabilirsiniz. Dünyanın her yerinde tuhaflığıyla ünlenmiş, eşsiz deneyimler sunan yerler bulunmakta. Sizler için ölmeden önce mutlaka görmeniz ve orada yemek yemeniz gereken restoranları derledik.

İtalya'nın Puglia şehrindeki Grotta Palazzese Restaurant, denizin kıyısındaki bir mağaranın içinde yer alıyor.

szt_seyehat_03

İzlanda'daki Ion Hotel'in barı, Kuzey Işıkları'nın mükemmel bir noktadan izlenebileceği bir yere yapılmış.

22

Fransa'da 3842 metre yükseklikteki bir dağın tepesine kurulan Aiguille Du Midi Restaurant, müşterilerine bulutlara yukarıdan bakarak yemek yiyebilme keyfini sunuyor.

3

Kenya'da yer alan Giraffe Manor, zürafaların yaşadığı bir yerin ortasında bulunuyor. Burada yemeğinizi pencerelerden içeriye kafasını uzatan zürafalarla paylaşma imkanınız var.

4

Çin'in Tianjin şehrindeki Prison of Fire isimli restoran, göründüğü gibi hapishane temalı. Burada her masa birbirinden demir parmaklıklarla ayrılan hücre tipi odalarda bulunuyor ve yemekler hücredeymişcesine küçük bölmelerden servis ediliyor.

5

Tayvan'da yer alan Barbie Cafe, dev bir bebek odasının gerçeğe dönüştürülmüş hali gibi. Her şeyin tamamen pembe olduğu kafede, servis edilen her şey de elbette Barbie temalı.

8

Zanzibar'daki The Rock, Hint Okyanusu'nun ortasındaki bir kayanın üzerine inşa edilmiş küçük bir kulübeyi andırıyor. Sadece bir kaç masası olan mekanda, günün her saati inanılmaz bir manzaraya bakarak yemek yiyorsunuz.

7

Maldivler'deki Ithaa Restaurant, su yüzeyinin 5 metre altına inşa edilmiş. Üzerinizden geçen balık sürülerini izleyerek yemek yiyorsunuz.

9

Finlandiya'daki The Snowcastle of Kemi, kar ve buzdan yapılmış bir restoran. Burada duvarlardan masalara kadar her şey buzdan yapılıyor.

10

Kenya'da yer alan Cave Restaurant, oldukça eski bir mağaranın içine yapılmış. Sadece mum ışığıyla aydınlatılan mekanda yemek oldukça gizemli bir deneyim.

11

Bora Bora adalarındaki The Water Restaurant'ın bütün masaları suyun içinde bulunuyor. Burada harika deniz ürünlerini, berrak bir suyun içinde oturarak yeme şansına sahipsiniz.

12

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları