Sevgilinizle beraber keyifli bir film izleyebilmek için birçok kriterin olduğunu biliyor muydunuz? Bu kriterlerin en belirleyicisi de ilişki durumunuz. Süre uzadıkça seçilen filmler ve etkileri farklı oluyor. Birkaç örnek ile bu durumu daha açıklayıcı bir hale getirebiliriz. İyi seyirler.

1-Bir Haftalık İlişki

Daha her şey yeni başlamış. Birbiriniz etkileme süreci tam hızla devam ediyor ve haliyle seçtiğiniz filmden, dinlediğiniz müziğe kadar halen dikkatli ve seçici oluyorsunuz. Tavsiyemiz sizi hiç zorlamayacak bir şekilde en komik afişli, sadece gişe için yapılmış filme gidin. Fütursuzca gülün, eğlenin ve çıktığınız gibi filmi unutun

2-Üç-Altı Aylık İlişki

İşler iyi gidiyor ve artık onun hayatınızın aşkı olduğunu düşünüyorsunuz. Romantik sürprizlerle etkilemeyi ve kimseye anlatmak istemediğiniz özel anlar yaşamayı seviyorsunuz. O zaman sonu mutlu biten bir romantik komedinin tam zamanı. Mesela ‘Aşıklar Şehri’. Bu sefer film bittiğinde el ele güneş batışına doğru koşmak isteyebilirsiniz.

3-Bir Senelik İlişki

Bazı şeylerin standartlaşmaya başladığı bu dönemde film izlemek için sinemaya gitmek fikrinden uzak durabilirsiniz. Evde televizyon karşısında birbirinize sokularak çok sağlam senaryolu bir film seçebilir ve filmi sizi uzaklara götürmesine izin verebilirsiniz.

4-Üç Senelik İlişki

Muhtemelen birbirinizle ilgili bilmediğin hiçbir şey kalmadı. Bütün arkadaşlarınız ve onların da arkadaşlarının arkadaşlarını bile tanıyorsunuz. Bu demektir ki, kalabalık bir film gecesinin vakti geldi. Kısa bir haberleşme trafiğinin ardından, en büyük ekranlı televizyona sahip arkadaşınızda toplanıp, gülme garantili bir komedi filmi sizi eğlencenin zirvesine taşıyacaktır.

5-On Senelik İlişki

Artık aranızda belki bir belki iki yeni insan var. Bu büyük ailenin hep beraber keyif içinde film izlemesi için eğlenceli animasyonları tercih edebilirsiniz. Moana ya da Zootropolis gibi filmlerin bir süre sonra müptelası bile olabilirsiniz ve kendinizi bir sonraki animasyon film için bile tararken bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları