Eşcinsellik, insanlık tarihi kadar eski; ancak ne yazık ki hala dünyanın birçok yerinde bir tabu olarak görülüyor. Hatta bir zamanlar "hastalık" olduğu düşünülüyordu... Bugüne baktığımızda birçok şeyin olumlu yönde değiştiğini söyleyebiliriz ama ne yazık ki hala bu konuda almamız gereken çok yol var. İşte cesursa kimselerden çekinmeden eşcinsel olduklarını açıklayan Hollywood yıldızları.

Image

Kristen Stewart

Bir dönemin efsane serisi Twilight'ın yıldızı Kristen Stewart, cinsel kimliğiyle ilgili bir açıklama yapmamıştı. Ama geçen sene annesi, Kristen'in, asistanı Alicia Cargile ile birlikte olduğunu açıkladı. Ünlü oyuncu bu yıl da, başka bir kız arkadaşı ile aşkını cesurca sergileyerek sokaklarda el ele yürürken görüntülendi.

Zachary Quinto

Image

Zachary Quinto deyince ilk akla gelen şey, Star Trek serisindeki Spock karakteri olsa gerek. Ünlü oyuncu 2011 yılında eşcinsel kimliğini açıkladı. Bir süredir de ünlü bir model olan Miles McMillan ile ilişkisi olduğu biliniyor. 

Jodie Foster

Image

Kuzuların Sessizliği filmi ile ünlenen başarılı oyuncu Jodie Foster'ın eşcinsel olduğuyla ilgili iddialar sık sık basına yansıyordu. Ve ünlü oyuncu bu iddiaları 2013 Altın Küre Ödülleri'nde doğruladı. 

Luke Evans

Image

Özellikle Hobbit filminden tanıdığımız ünlü oyuncu Luke Evans, 2002 yılında verdiğini bir röportajda, gay olduğunu herkesin bildiğini ve bunu hiçbir zaman saklamadığını söyledi. 

Ian McKellen

Image

X-Men'nin Magneto'su Ian McKellen ise, cinsel kimliğini hiçbir zaman saklamayanlardan. Kendisi gay olduğunu ilk kez 1988 yılında açıkladı. Ancak buna rağmen bu açıklama için oldukça geç kaldığını düşünüyormuş.

Wentworth Miller

Image

Ünlü yıldız Wentworth Miller'a gay olup olmadığı ilk kez 2007 yılında bir dergi tarafından soruldu ancak o bunun doğru olmadığını söyleyerek yalanladı. 2013 yılında ise kendisi yaptığı bir açıklama ile gay olduğunu herkesle paylaştı. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları