Teknolojinin hızla gelişmekte olduğu günümüz çağında bilim insanları gelecekte de bu tarz icatların devam etmesi yönünde çalışmalarına tam gaz devam etmekte. Bakalım bizi gelecekte bekleyecek olan müthiş icatların olduğuna hep birlikte bakalım. İyi okumalar.

Uzay Kolonileri

Image

Dünyanın belli bir zaman sonra kaynaklarının tükeneceğine dikkat çeken uzmanlar farklı bir gezegen arayışında olacağımız konusuna vurgu yaptılar. Bu nedenden dolayı gelecekte devasa olarak nitelendirilen kolonilerle uzayda keşifler yapılacağını ve yaşam arayışlarına çıkılacağını belirttiler. 

Uçan Araçlar

Image

Hepimizin hep hayalinde olan ‘’arabalar artık bir uçsa da görsek ne güzel olur’’ dediğimiz ve uçaklar ile aynı mantığa dayalı olarak üretilecek bu araçların proje aşamasına şimdiden başlandı bile.

Su Altı Şehri

Image

Su altında çalışan cihazların icat edilmesinden sonra,gelecekte ilerleyen teknolojik gelişmeler ile beraber su altı şehirlerinin olacak olması da hiç de mantıksız olmaz sanırız.

Sürücüsüz Araçlar

Image

Sürücüsüz araçların gelecekteki teknolojik gelişmeler ile birlikte göreceğimiz konusunda şüphe bulunmazken bu araçların trafik akışını bozmadan, kurallara uyarak ve sürücü müdahalesi olmaksızın rahatlıkla seyahat imkanı doğacaktır.

Hologram Teknolojisi

Image

İki boyutlu sanal dünyayı üç boyutlu olarak algılamamızı sağlayan hologram teknolojisi gelecekte bizlere bambaşka deneyimler yaşatacaktır.

Yardımcı Robotlar

Image

Eğlence endüstrisi alanında görebileceğimiz robotlar,gelecekte gereksinimlerimizi karşılamak amacı ile devrim olarak kabul edilecek bir icat olarak karşımıza gelecek.

Dijital Yaşam

Image

Ticaret, tıp, eğitim, eğlence ve sanat gibi alanlar gelişen teknolojiler sayesinde dijital bir hale gelecek. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları