Görüntüsü tuhaf, kimi zaman sevimli ama oldukça zararlı olan 7 canlı türü karşınızda. Umarız bu canlılara herhangi bir yerde rastlamazsınız.

1-Gila Canavarı

Image

Oldukça büyük olan Heloderma Suspectum (Gila Canavarı), İspanya’da Gila nehri vadisinde yoğun olarak yaşadıklarından dolayı bu isim verilmiştir. Dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan bu canlının yaşadığı bölgeler arasında Arizona, Meksika ve Avustralya'da bulunmaktadır. 60 cm uzunluğunda bulunan bu kertenkele, diğer türlerine göre hem daha dayanıklı hem de çoğu kertenkele türünden daha büyüktür. 

2- Ağ örümceği

Image

Dünyanın en zehirli örümceğidir.Sydney ve çevresinde yaşayan bu 2,5 - 3 cm büyüklüğündeki siyah tüylü örümceğinLatince adı "Atrax Robustus"dur. 1 mg zehri ile 10.000 fareyiöldürebilecek zehre sahip bu örümcek toprağın 20 cm derinliğinde tünel yapılıyuvasının girişine huni şeklinde ağ örerek kendini belirler. Bu yüzden Sydneyhalkı tarafından Huni ağ Örümceği olarak da adlandırılmaktadır.

3- Sarı Akrep

Image

Dünya'nın en zehirli akrebidir. Adı Death Stalker'dır. Halk arasında ‘’Sarı Akrep’’ olarak da bilinen canlı,büyük kıskaçlı, kuyruğu ince boğumlu ve küçük iğnelidir. Ortadoğu’da taş altında ve çöllerde yaşar. 5-6 cm boyutlarındadır. 1 mg zehri 15.000 fare öldürebiliyor. İnsanı 1 saatte öldürüyor.

4- Kutu Denizanası

Image

Saldırgan bir hayvan değildir. 24 adet göze sahiptir ve saniyede 150 cm hızla ilerler. Normal bir denizanasının zehrinin 350 kat fazlasını çıkarır. 1954 yılından beri toplam 5 bin 567 kişiyi öldürdü. İnsan vücuduna yapıştığında salgıladığı Toxinle kalbi direk etkileyerek sinir sistemini çökertmektedir. 

5- Zehirli Ok Kurbağası

Image

Dünyanın en zehirli hayvanıdır.Bir insan onlara dokunduğunda felç olabilir. Kendisini takip eden mavi halkalı ahtapotun zehri siyanürden 10.000 kat daha güçlü olmasına karşın, Zehirli ok kurbağasını yakalayamamıştır. Bu kurbağayı yutan bir insan 1 dakikadan az bir sürede yaşamını yitirmektedir. Zehir kana karışırsa 1 dakika içerisinde öldürebilir.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları