Araştırmaların hızlı ilerleyişi ve gelinen son teknoloji olanakları ile beyin dalgaları gizemi araştırılıyor. Beyin dalgaları ve kalbin atışı ölçülmesi esası ile herkesin birbirinden farklı ve özel bir şifresi olacak. Her birey kendine özgü özel bir yapı ve benzersizdir. Bu yüzden araştırmacılar da gelecek için herkesin kendine özel şifre barındıracağını belirtmişlerdir.

Image

Araştırma esasında birbirinden farklı kişileri kıyaslayarak beyin dalgaları ve kalp atışları hesaplamaktır. Çıkan veriler doğrultusunda ayıklama işlemleri yapılacaktır. Mısır`da İngiliz Üniversitesi Prof. Dr. Ken Revette`nin verdiği açıklamada; günümüzde kullanılan birçok giriş,ölçüm ve diğer cihazları, ileride büyük kısmının kullanılmayacağını ve ihtiyaçlarının olmayacağını belirtmiştir. Bir diğer araştırma da, Birleşik Krallığın’da bulunan Wolwerhampton Üniversitesi`nde yapılmakta olup ve iki farklı bireyin,farklı nesnelere verdikleri tepkileri, beyin dalgalarında nasıl yansıdığını ölçerek; nasıl bir ayrım noktası kuracakları konusunda araştırmalara devam etmektedirler.      

Image    Image     

                  

Araştırma örneklerinde iki denek, birisine annesinin fotoğraf görselini göstermişler ve bu denek için birinin annesi olduğu sonuç ama diğeri denek için hiç bir anlam ifade etmeyen görsel sonucu beyin aktiviteleri farklı olacaktır. Bilim adamları için önemli konu beyin dalgalarının ölçümünde, aktivitelerin net ve aktif olarak ölçülebilmesi gerekmektedir. Kullanılan teknolojik cihaz ve ilerleme ile yapılabilen araştırmalar, insan beyni ölçümünün, kalp atışı ile ayırt edilmesi esasında araştırılabilir durumda. Kalp atışı kişiye özel olduğunu belirten araştırmacılar, kalp atışı çok önemli bir ayıraç olduğunu belirtmekteler.

 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları