Marchi Mobile'ın geliştirdiği bu otobüs hiç de dışarıdan göründüğü gibi değil; içine girenin çıkmak istemeyeceği cinsten. İşte detaylar.

Avusturyalı Marchi Mobile ekibi, tasarladığı 3 milyon dolar değerindeki “EleMMent Palazzo” adlı bu karavan otobüs ile tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarmış.

Image

50 metrekare yaşam alanı sunan ultra lüks özelliklere sahip karavanın sürücü bölümü panoramik görüntü sağlayan dairesel pencerelerle uzay yolu özelliğinde geliştirilmiş. Palazzo’nun tasarımı, Marchi Mobile yatçılık, havacılık sporu ve bir araç özelliklerinin birleşimidir. Araç lüks bir otelde bulunabilecek özellikte el yapımı ahşap döşeme ve mermer tezgah içeriyor. Oturma odası, açılır tavan ve gece kulübü havası oluşturan led ışıklarla döşenmiş. Palazzo tüm petrol zengini Arap şeyhlerinin gözdesidir. Marchi Mobile bu karavan için modern görünümlü antik tasarım parçalar kullanmış. Bu karavan otobüsü gören herkes büyüleniyor.

Image

1970’li yıllarda karavanlar hippilerle özdeşleşen ve özgür yaşam tarzını ifade eden araçlardı ancak günümüzde bu araçlar artık dünyanın en lüks araçlarına dönüşmeye başladı. Yukarıda sıraladığımız dünyanın en lüks ve en pahalı 10 karavan otobüsü her ne kadar sinema yıldızları, şarkıcılar ve iş adamları için tasarlanmış olsalar da hayal etmek elbette bedava. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları